Jak se bránit?

Hned na začátku je třeba říci, že přesný návod, jak předejít tomu, abychom byli "čistí", by byl hodně dlouhý a stejně by nebyl stoprocentní.Cerv Našli bychom v něm velmi obsáhlý seznam potravin, které bychom neměli jíst, nápojů, které bychom neměli pít a spousty rad, čeho všeho se vyvarovat.

Zcela jistě se dostal do kontaktu s parazitem každý z nás, ale většina o tom ovšem neví, pokud nedojde k rozvoji nežádoucích symptomů.

Nejčastějším přenašečem nejběžnějších parazitů, jako je například Toxoplasma gondii (způsobuje toxoplazmózu a zároveň patří mezi nejnebezpečnější hlavně pro lidi s oslabenou imunitou) jsou domácí zvířata - kočky, psy, ptáci a další. 

Umíte si představit, že se jen tak – třeba po naměření parazitální zátěže zbavíte svých mazlíčků? Ze zkušeností víme, že to dokáže málokdo, ale zlepšení zdravotního stavu těch, kdo to dokázali, hovoří jasně a s odstupem času jsou tito lidé se svým rozhodnutím spokojeni. Pro ty ostatní je tu jednoduchá rada, která zní poněkud otřepaně – myjte se - věnujte pozornost hygieně a hlavně mytí rukou, zejména po styku s potencionálními přenašeči parazitů. Vyhýbejte se vodě z podezřelých zdrojů, nekonzumujte tepelně nezpracované maso atd. atd.

Vlastně bychom se měli chovat tak, jak v našem povědomí všichni víme, že je to správné. Přesto to nemusí stačit…………

Spoustu parazitů, virů, bakterií a plísní si přivážíme ze svých dovolených, ale přeci si neodepřeme těchto pár výjimečných dní v roce! Další várku nasbíráme v našem zaměstnání, ale do práce chodit musíme a každý, ať jsme kuchař, popelář, řezník nebo zdravotní sestřička máme v sobě komunitu nežádoucích vetřelců, typickou právě pro prostředí našeho zaměstnání. V neposlední řadě již s určitou zátěží přicházíme na svět (přenosem od matky již v prenatálním věku), takže bez jakékoliv možnosti to ovlivnit.

Jsme tedy od narození hostiteli nesčetného množství různých virů, plísní, bakterií a parazitů a zdá se, že s nimi žijeme v nějaké symbióze, i když ve skutečnosti v nás všechen ten neřád žije, takže se i množí a vyměšuje.

Nepřemnoží se ale, pokud jsme fyzicky aktivní, v psychické pohodě, dodržujeme stravovací a pitný režim, chodíme často do přírody…. Pokud se však začneme přejídat, přestaneme se hýbat, užíváme chemické léky, jíme kyselinotvorné potraviny atd., dojde k přemnožení parazitů a tak už to jednoho dne náš imunitní systém neunese a všechno se tak nějak, odpusťte ten výraz „podělá“. A pak se všichni diví jak to, že máme tolik chorob, nad nimiž si doktoři lámou hlavu. A zapomínají na oblast právě parazitologie.

V hojné míře je spouštěčem takového bouchnutí v těle nějaký impuls – vypjaté a stresové situace, jako jsou například úmrtí v rodině, ztráta majetku či zaměstnání, rozvod anebo porod a další.

A teď se dostáváme zase zpět. Vše začíná u nás samotných, jak se cítíme, jak reagujeme, jak máme rádi sami sebe, jak dokážeme milovat druhé, jak umíme žít.....

Spolupracujeme

 
 

Najdi-sebe-samaUklid-v-hlave

     Vozdek-euMaserska-skolaZenjo

Sdílejte s námi

.

.

.

.

.

.